Najnowsze wydanie Skype dla iPhone ostrzega przed Jailbreak

Oto krótka informacja dla użytkowników Skype dla iPhone. Został on ostatnio zaktualizowany do 1.0.2 i zawiera pop-up ostrzegający użytkowników o uruchomieniu aplikacji na zmodyfikowanym iPhonie.

Mimo, że popularna aplikacja VoIP została wydana dla iPhone, możemy pobrać program Skype w Kanadzie poprzez stworzenie darmowego konta US iTunes. Również podajemy jak korzystać ze Skype przez 3G i mieć nieograniczone rozmowy do Kanady / USA $ 2.95US/miesiąc.

Co nowego w tej wersji Skype:
– Ulepszone wsparcie dla połączeń numerów telefonów, które nie posiadają kodu kraju
– Lepsza obsługa błędów przy wykonywaniu połączeń do sieci stacjonarnych i komórkowych, które wcześniej nie były osiągalne jeśli miał miesięczny abonament
– Rozwiązane problemy z utworzenia nowego konta, który spowodował przekierowanie klientów na nieprawidłowe strony internetowe, kiedy dokonują zakupu
– Naprawiono problem, który spowodował wyjście z aplikacji, gdy podejmowano próbę wybrania obrazka kontaktu (avatar) w czacie.

Czy aktualizacja ta wpływa na iPhone’y z Jailbreak?
Aktualizacji dla Skype przychodzi z pop-up’em wyświetlającym ostrzeżenie po zainstalowaniu najnowszych aktualizacji 1.0.2. Komunikat jest o treści: ”

Warning: This verison of Skype is only supported on unmodified iPhone OS  2.2″
[ad]
Użytkownik, który zainstalował aktualizację na swojego iPhone 2G – twierdzi, że Skype nadal pracował idealnie. Zobaczmy jak ta nowa wersja działa na iPhone 3Gs uruchomiony na firmware 2.2.1. Okazuje się, że Skype jedynie ostrzega użytkowników po jailbreaku w celu uniknięcia aktualizacji, ponieważ wie, że ludzie obchodzą cechę, że połączenia są tylko po WiFi.

Pierwsza instalacja skype powodowała problem, którego przyczyną był MobileSubstrate i objawiał się zaraz po rozruchu. Ten problem został już rozwiązany i Skype działa idealnie.

Użytkownicy, którzy zainstalowali aktualizację Skype na iPhone OS Beta 3 odkryli, że są teraz ograniczone tylko do WiFi (zgodnie z MacRumors forum). Nie ma połaczę na 3G! Poza tym, można przeczytać kilka sprzecznych raportów na temat tego, czy połączenia po 3G będzie działać po aktualizacji.

Dodaj komentarz