Jailbreak bez jailbreak’a na iphone

Firma od jabłuszek określiła wykonywanie odblokowania iphone’a (jailbreak) jako nie do końca legalne – zapis co prawda ma odzwierciedlenie w prawie US natomiast ma się nijak do innych krajów. Mimo to jest grono osób, które nie bardzo chce spróbować przygody z odblokowaniem – bojąc się  ewentualnych konsekwencji (gwarancja, serwis, itp.)

Z pomocą przychodzi firma RipDev, która wpadła na jeszcze inny pomysł – należy aplikacje wgrywać poprzez stacjonarną maszynę (na chwilę obecną, tj. 2009-03-26) aplikacja działa na MacOS natomiast jest zapowiedź wypuszczenia również na wersję Windows.

[ad]

Oczywiście nie ma nic za darmo – w pełnym tego słowa znaczeniu. O ile wykonanie jailbreak’a wiąże się z odrobiną strachu i jest darmowe o tyle propozycja firmy RipDev w zamian za przyjemne korzystanie niesie ze sobą koszt – jest to niezbyt wygórowana cena 7 dolarów.

Jak wygląda interfejs? Po lewej stronie jest panel Kategorii softu – po prawej informacje na temat wyboru. Wygląda to mnięj więcej tak:

 

Alternatywa dla jailbreak
Alternatywa dla jailbreak

Wszystko ładnie i przyjemnie z poziomu naszego stacjonarnego kompa.

InstallerApp jest natywną plikacja dla systemu Mac OS X i pozwala on na łatwe pobieranie aplikacji dla Installera i Cydii bezpośrednio na własny komputer a nastepnie na instalację tych aplikacji po kablu USB.

Odnośnie licencji to wygląda ona tak, że za 7 dolarów dostajemy możliwość obsługi do 3 szt. iphone. Można również całość uruchomić bez licencji – wtedy mamy zdolność wykonywania procedury Push (opisana w podręczniku) i umieszczania aplikacji installer.app na iphonie – instalacja pakietów z poziomu iphone nie będzie dostępna.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.