Niestabilne działanie iPhone

Używając iPhone od kilku tygodni można zauważyć, że ma on swoje kaprysy. Zazwyczaj działa blyskotliwie dobrze jednakowoż jak to urządzenie i jego oprogramowanie ma chwile niezrozumiałej słabości.

Jednym z takich zachowań jest sytuacja, w której aplikacje ściągnięte z AppStore po uruchomieniu działają około dwu sekund a następnie wracamy na pulpit iPhone’a.

Po wykonaniu diagnozy na samym urzadzęniu i uruchomieniu polecenia dmesg (za pośrednictwem ssh po wykonaniu wcześniejszego jailbreak’a) otrzymujemy między innymi takie wpisy:

[…] launchd[234] syscall_builtin_profile: /private/var/mobile/Applications/09041F30-77AF-40CE-B424-D105A2B2F0E1.sb (seatbelt) launchd[234] Builtin profile: container (seatbelt) launchd[234] Container: /private/var/mobile/Applications/09041F30-77AF-40CE-B424-D105A2B2F0E1 (seatbelt) uf_setup failed, kr=00000005, uf_session= […]

Pierwsze trzy linie to próba odpalenia przez proces launchd naszej aplikacji. Ostatnia linia to właśnie informacja, że aplikacja nie została ustanowiona/uruchomiona poprawnie. Nie udało się znaleść właściwej przyczyny tego zachowania – nie mniej jednak należy spróbować wykonać następujące czynności: 1. Sprawdzić czy AppStore nie zgłasza aktualizacji (cyfra w czerwonym kółku na ikonie) – jeśli tak to nalezy wykonać ich update 2. Należy ściągnąć poprzez iTunes jakąś nową aplikację i ją zainstalować 3. Jeśli mamy Cydia lub Installera należy usunąć aplikację Kate, która powoduje spore problemy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.