iPhone korzysta z sieci komórkowej mimo, że ma aktywne wifi

Wydawać by się mogło, że prawidłowe działanie telefonu jest takie, że jak ma wifi włączone to nie korzysta z płatnej platformy sieci komórkowej żeby pobierać i wysyłać dane.

Tylko skąd tyle wpisów w internecie od osób skarżących się na wysokie rachunki za „niby” wykonane połączenia za pośrednictwem protokołu danych?

Problem wydaje się być od dawna wałkowany – tylko jakoś nie widać rozwiązania?!?

Ku sporemu zaskoczeniu są co chwila wpisy na forum apple o tym, że iPhone ciągnie dane, za które użytkownicy płacą (lub nie płacą bo mają duży pakiet).

Jednak gdyby dane były pobierane w małych ilościach to jeszcze do przełknięcia. Jednak gdy pojawia się ponad 2GB mimo, że telefon był w zasięgu wifi to już powoli robi się problem.

Temat jest rozwojowy – na chwilę obecną jako rozwiązanie zastępcze polecam zajrzeć do:

  • Ustawienia
    • Ogólne
      • Sieć
        • Dane sieci kom. – wyłączamy
Wyłączenie danych sieci komórkowej
Wyłączenie danych sieci komórkowej

 

Jedno z wyjaśnień, które znalazłem to informacja, że iPhone bardzo potrzebuje danych więc nawet jak jest w zasięgu wifi a przez chwilę wifi nie ma wyjścia na internet to wtedy nasz telefon „ratuje” się i wychodzi przez gsm pobierając dane przez sieć komórkową. Wyjaśnienie to jest bardzo wygodne dla firmy Apple, gdyż może ona teraz określić ten babol jako cecha produktu (feature).

 

Dodaj komentarz