iPhone korzysta z sieci komórkowej mimo, że ma aktywne wifi

Wydawać by się mogło, że prawidłowe działanie telefonu jest takie, że jak ma wifi włączone to nie korzysta z płatnej platformy sieci komórkowej żeby pobierać i wysyłać dane.

Tylko skąd tyle wpisów w internecie od osób skarżących się na wysokie rachunki za „niby” wykonane połączenia za pośrednictwem protokołu danych?

Problem wydaje się być od dawna wałkowany – tylko jakoś nie widać rozwiązania?!?

Ku sporemu zaskoczeniu są co chwila wpisy na forum apple o tym, że iPhone ciągnie dane, za które użytkownicy płacą (lub nie płacą bo mają duży pakiet).

Jednak gdyby dane były pobierane w małych ilościach to jeszcze do przełknięcia. Jednak gdy pojawia się ponad 2GB mimo, że telefon był w zasięgu wifi to już powoli robi się problem.

Temat jest rozwojowy – na chwilę obecną jako rozwiązanie zastępcze polecam zajrzeć do:

  • Ustawienia
    • Ogólne
      • Sieć
        • Dane sieci kom. – wyłączamy
Wyłączenie danych sieci komórkowej
Wyłączenie danych sieci komórkowej

 

Jedno z wyjaśnień, które znalazłem to informacja, że iPhone bardzo potrzebuje danych więc nawet jak jest w zasięgu wifi a przez chwilę wifi nie ma wyjścia na internet to wtedy nasz telefon „ratuje” się i wychodzi przez gsm pobierając dane przez sieć komórkową. Wyjaśnienie to jest bardzo wygodne dla firmy Apple, gdyż może ona teraz określić ten babol jako cecha produktu (feature).

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.